Apie

Džozefas Pilates gimė Vokietijoje (1880). Savo veiklą išvystė emigravęs į JAV. Jis sukūrė vienintelę pilnavertę vakarietišką kūno tobulinimo sistemą, apjungdamas, kūną, protą ir sielą. Jo palikimą sudaro pratimai ant kilimėlio ir, kaip jis pats vadino, aparatai. Labiausiai žinomi yra refomeris (reformer), kadilakas (cadillac) ir pilates kėdė.

 

Vaikystėje Džozefas buvo fiziškai silpnas, dažnai sirguliuojantis vaikas, kuris labai anksti užsibrėžė tapti stipriu ir sveiku. Jis užsiiminėjo sunkiąja atletika, būdamas paaugliu pozuodavo anatominiams raumenų piešiniams.

Pilatesas, ko gero vienas pirmųjų suintegravo rytų ir vakarų idėjas apie žmogaus fiziškumą. Jis praktikavo įvairiausius pratimus, pradedant romėnų ir graikų pratimais, baigiant gimnastika. Domėjosi joga, tai-či, kovų menais ir dzen meditacija, studijavo žmogaus anatomiją ir gyvūnų judesius.

1912 metais, būdamas 32 metų amžiaus paliko Vokietiją ir tapo profesionaliu boksininku, slidinėjo ir nardė. Būdamas įvairiapusiško fizinio pasirengimo dirbo anglijos scotland Yardo policininkų savigynos treneriu, bei cirko akrobatu.

Pirmo pasaulinio karo metu Pilatesas buvo internuotas, kaip svetimšalis vokietis. Tai buvo metas, kai jis pradėjo vystyti savo metodą, kurį dabar vadiname pilatesu.

Būdamas internuotas jis dirbo savotiška slauge, taip jis pradėjo prikabinti lovos spyruokles, tam tikrose vietose, kad padėtų sužeistiems kompanjonams atsikelti arba treniruotis. Tai ir buvo pirmieji pilates refomeriai.

Po pirmo pasaulinio karo grįžęs į Vokietiją Džozefas  dirbo su R. von Laban. Pastarasis – žymus šokio teoretikas.

1923 pilatesas emigravo į Ameriką. Jis atidarė pirmą savo studiją, kartu su žmona Klara, kurią sutiko plaukdamas laivu.

Jo metodas labai greitai išpopuliarėjo tarp M. Graham ir G. Balanchine šokėjų. Jie greitai pastebėjo, kad metodas padeda sustiprėti ir išvengti traumų. Palaipsniui metodas išpopuliarėjo ir pradėjo lankytis įvairesnė auditorija.

Pats Džozefas savo metodą vadino Kontrologija (Contrology). Tik vėliau metodas pradėtas vadinti jo vardu – Pilates.

Metodas skirtas vystyti visą fizinį kūną, pasitelkiant žinias. Kai Džozefas norėdavo paaiškinti savo metodą, mėgdavo cituoti ŠilerĮ: „tiktai protas sukuria kūną“.

© 2023 Studija "Pilates". Visos teisės saugomos.